kolmapäev, 4. mai 2016

Lemmikloomanädal Lilletriinu rühmas


Lilletriinu rühmas oli lemmikloomanädal. Lapsed käisid külas Krõllitriinude rühma õpetajal Monical, kes tutvustas lastele oma 19-aastast hobust Sally't (mära) ja 5-aastast poni Zidan'i (ruun), kel hüüdnimeks Sipsu. Lapsed said teada, et ka hobused ja ponid söövad igal hommikul vitamiine ning kommi asemel maiustavad nad hoopis leiva-saiaga. Kõik soovijad said loomadele seda maiust ise pakkuda. Kui enamuse laste jagatud leivast napsas endale Sally, siis laste paid sai endale hoopis Sipsu. Lapsed elasid Sally'le ja Sipsule kaasa, kui Monica nad aedikus jooksma pani ning nalja pakkus see, kui hobune poni sügama hakkas.
Järgmisel päeval tuli lastele külla 3-aastane kass Pätu, kes on õpetaja Mari lemmikloom. Seni kuni Pätu veidi julgust kogus, et uut kohta uudistama minna, rääkisid õpetajad lastega kassidest - mida nad söövad, kuidas ennast pesevad, mida kass teeb kui ta on rõõmus või veidi kuri jne. Lastel endil oli kassidest väga palju teadmisi, mida nad kaaslastega jagasid. Näiteks said nad teada, miks kassil on käpa all padjad. Lapsed said Pätu kohta teada, et ta ei kuule ja et ta oli kassipojana tänavale jäetud. Pätu lapsi ei peljanud ning lubas endale pai teha.
Kolmandal päeval tutvustas oma lemmikut direktor Inga. Külas oli  2-aastane chihuahua, nimega Fox. Lastel oli väga põnev. Inga näitas lastele kuidas ta Fox'il igal hommikul hambaid peseb ja kuidas teda kammitakse. Lapsed said teada, et külma ilmaga peab Fox õues kampsunit kandma. Fox näitas lastele ka erinevaid trikke: istumist, lamamist ja isegi tantsusamme. Lapsed said Fox'ile käe pealt krõbinaid ja juustutükke anda ning pai teha. Lastele meeldis väga koos Fox'iga tema mänguasja püüdmist ja viskamist mängida.
Lisaks veel tõi oma lemmiklooma, 3-kuuse viirpapakoi, lasteaeda meie kokk Reelika. Saali minnes oli lastel üllatus suur kui nad aknalaual linnupuuri nägid. Papakoi on veel ilma nimeta, sest pole veel teada, kas ta on poiss või tüdruk. Lapsed said teada mida viirpapakoid söövad, millega nokka teritavad ning miks neil puuris peegel ja ronimiseks redelid ja rõngad on. Kuulda oli ka viirpapakoi lauluhäält.