reede, 23. märts 2018

Veenädal Kaisutriinudega

Sel nädalal oli fookuses VESI. Vett saime maitsta ja katsuda, selles mängida ja vaadelda. Kaisutriinude rühma nädal algas katsega - paberist lilleõie tärkamine. Selle katse jaoks tuli kõigepealt lill välja lõigata mööda piirjooni, siis see ära värvida meelepärase värviga ning õielehed kokku voltida.


Lisaks tubastele toimetustele on praegu väga hea võimalus ka väljas vee erinevaid olekuid märgata - lumi, jää, veeaur jm. Õuesoleku ajal saavad lapsed katsetada väikestel lompidel kui tugev jää on sellel kõndides või lahtiseid jäätükke uurides. Lapsed kogusid neid kui kristalle ja suhkrutükke. 

Teisipäeval oli suur pesupäev - lapsed said korrata etapi kaupa kätepesu ning said ka ise suurt vaeva näha raha pesemisega. Lastele väga meeldis, sest tavaliselt selliseid asju ei teha. Lisaks toimus ka katse upub või ei upu. 
Kolmapäeval saime kuulata juttu kahest jänkupoisist, kes soovisid teada, kuhu jõevool jää viib aga sattusid hoopiski hätta. Selle jutu kaudu püüdsime lastele selgitada veekogude ääres varitsevaid ohte ja kevade tulekuga seostasime ka kiire jää sulamise ja jääle mineku keeluga. Selleks päevaks olid valminud taaskasutavatest materjalidest veesõidukid ning lapsed olid põnevil, et saaks basseinis neid ujutada. 


Antud tegevustele lisaks voolisime paate ning käisime järve ääres kevadist loodust vaatamas. 

Neljapäeval kinnistasime uusi sõnu Pocos' tähemängu abil ning kunstikeskuses tegime võlutrikki - voltides paberi esmalt kahes, maalisid lapsed ainult ühele küljele guaššvärvidega objekte ning paberit kokku vajutades tekkis täpselt sama pilt peegeldusena paberi teisele poolele. 

Reedel lõpetasime veenädala kaladega - lapsed said joonistada kala, mängida kala memoriini ning korjata kalamarja - tundus, et kõige raskem ülesanne - libedat "kalamarja" tuli korjata värvuse alusel ning pintsettidega - tõeline meistrite ülesanne.